:. Kontakt e-mail
Partnerzy:

Słupszczanin w czołówce maratonu2006-10-25  15:32:41
Kategoria: Sport Piotr Kozłowski

Kolejny raz swoją dobrą formę biegową potwierdził st. asp. Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji w Słupsku. Lekkoatleta uczestniczył w siódmej edycji największej imprezy biegowej w Polsce „Poznań Maraton”. Na starcie biegu zgromadziło się około 3 tysięcy zawodników z Europy, Afryki i Ameryki. Wśród nich byli także rolkarze oraz osoby niepełnosprawne. Biegacze mieli do pokonania dokładnie 42 kilometry i 195 metrów. Organizatorzy wyznaczyli ponad 20-kilometrową pętlę ulicami Poznania, którą należało pokonać dwukrotnie.

W klasyfikacji generalnej kilku tysięcy biegaczy zwyciężył Jan Białk z Wejherowa. Reprezentujący Szkołę Policji w Słupsku Dariusz Guzowski uplasował się na miejscu 32. W ramach „7 Poznań Maraton” prowadzona była także klasyfikacja Mistrzostw Polski Studentów. W tej rywalizacji Dariusz Guzowski stanął na podium zdobywając brązowy medal.

– Warunki biegowe były trudne – nie ukrywa słupszczanin. Ta trasa nie sprzyjała ustanawianiu rekordów życiowych, było dużo podbiegów, zakrętów. Na odcinku prowadzącym poznańską starówką biegliśmy po bruku a to także dodatkowe utrudnienie. Pogoda też nie była naszym sprzymierzeńcem. Na trasie było tylko 8 st. Celsjusza a optymalna temperatura to około 15, wiatr też nie pomagał. Najważniejsze, jednak, że cel, który sobie postawiłem został zrealizowany – cieszy się zawodnik.

Kolejna impreza, do której przygotowują się już biegacze ze Szkoły Policji to „III Maraton Komandosa”, który odbędzie się 18 listopada w Lublińcu.